Wioślana Masa Krytyczna 2020

Wioślana? Tak. Wisła. Wiosła.

Dlaczego Wisła? Bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. W czasie tego niezbyt długiego spływu – kajakowego spaceru – mamy szansę zobaczyć zarówno Wisłę naturalną, pełną łach i wysepek, jak i Wisłę śródmiejską, warszawską.

Dlaczego wiosła? Bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż silnika. Bo słychać dźwięki Wisły. I można się troszkę zmęczyć.

Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko na brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie i nas też całkiem sporo.
I nam też potrzebna infrastruktura – pomosty, przystanie. W szczególności walczymy o dokończenie i udostępnienie organizacjom wodniackim Przystani Warszawa – na którą czekamy już od 2012 r.


Data: 5 września 2020 r.
Czas: przedpołudnie (godzinę zbiórki otrzymasz po rejestracji)
Trasa: Plaża Romantyczna (Wawer)-Plaża Rusałka (okolice ZOO, naprzeciwko Starówki)
Do Waszej dyspozycji mamy 150 kajaków! 

Uprzedzając pytania – kończymy spływ 4 km przed miejscem, gdzie w tej chwili odbywa się awaryjny zrzut ścieków. A ścieki pod prąd nie płyną 😉 Woda na naszym odcinku ma II klasę czystości – czyli taką, jak większość polskich rzek (można się kąpać, pić bezpośrednio lepiej nie).

Zapraszamy też osoby ze swoją łódką: kajakiem, kanadyjką, hamburką, lejtakiem czy pontonem – każdą napędzaną wiosłami. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 12 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).

Informacja w związku z epidemią koronawirusa:
Uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy, zarówno przy odbiorze sprzętu, jak i zdawaniu. Bardzo prosimy o stosowanie się do instrukcji otrzymanej mailem po zapisie.
W czasie pobytu na lądzie bezwzględnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Na wodzie – jest to bardzo wskazane.
Zastrzegamy sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku obostrzenia zasad.

Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów  


Zapisy:

 1. Zamknęliśmy zapisy! 
 2. A następnie wpłacić 10 zł od każdej osoby na konto 
  Federacja Przystań Warszawa
  41 1750 0012 0000 0000 3856 1812
  tytułem: „WMK2020” + mail podany przy rejestracji
  ze względu na krótki czas pozostały do imprezy prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres wmk@przystan.warszawa.pl
  Uwaga: opłata nie dotyczy osób z własnym sprzętem. 
   
 3. Po odnotowaniu wpłaty zostanie wysłane potwierdzenie zgłoszenia, wraz z instrukcją i godziną zbiórki.

Kontakt: Piotr Kaliszek, wmk@przystan.warszawa.pl, w sprawach pilnych 602 79 44 46


Impreza organizowana jest przez Federację Przystań Warszawa, przy ogromnej pomocy klubu WAKK Habazie. Spływ współfinansuje Miasto st. Warszawa.