Zaczyna się? Jest decyzja!

13 listopada 2013 r. została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na stworzeniu ośrodka opiekuńczo-wychowawczego i obiektów sportowych oraz obiektów wspomagających uprawianie sportów wodnych, poprzez relokację istniejących zabudowań Straży Miejskiej.

A po polsku co to znaczy? Jest zielone światło dla rozpoczęcia przygotowań do tworzenia Przystani Warszawa! Dokumenty, projekt – w załączeniu. Ciekawy artykuł na ten temat opublikował TVN Warszawa.

Jest tylko małe ale… jak sfinansować tą inwestycję? Miasto w chwili obecnej ma pieniądze co najwyżej na uzbrojenie tego terenu. Skąd wziąć resztę (zapewne nie małą)? Jakieś fundusze europejskie? Budżet partycypacyjny? Środki własne organizacji? Partnerstwo publiczno-prywatne?

I jak powinno być zarządzane takie miejsce? Z jednej strony dobrze, jeśli organizacje odpowiadały za swój fragment. Z drugiej zaś – dobrze by ktoś koordynował i zarządzał całością.

Wiele problemów i niewiadomych. Macie pomysł jak je rozwiązać? Piszcie – mailem (info@przystan.warszawa.pl) lub w komentarzach.

Piotr Kaliszek

wniosek wniosek opis wniosek mapa decyzja decyzja_mapa

D:@@@ 2013 UMOWY FIRMOWE2013 02 01 CYPELPO PODPISANIU UMOWY2

wizualizacja 014wizualizacja 012wizualizacja 009

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.