Złożone pismo

Witam,

Strona ta poświęcona jest idei stworzenia w Warszawie przystani – nie-tylko-kajakowej.
Jak piszemy w piśmie do Pani Prezydent, złożonym 4 lipca 2012 r.:

Przystań tworzyłyby wspólnym wysiłkiem kajakowe kluby warszawskie. Służyłaby również osobom niezrzeszonym, które w tej chwili nie mają gdzie przechować kajaka, w rozsądnych cenach, bez konieczności zapisywania się do klubu.Przystań kajakowa Warszawa byłaby miejscem, w którym warszawscy kajakarze mogliby:

  • przechować sprzęt i dokonać jego napraw
  • mieć bazę dla codziennych treningów i większych wypraw
  • spotkać się, odpocząć, porozmawiać, przedstawić swe osiągnięcia
  • prowadzić szkolenia i zachęcać Warszawiaków do tej formy rekreacji
  • budować własnoręcznie łódki.
Każdy zaś mieszkaniec Warszawy – mógłby popływać rekreacyjnie, a gdy zapragnie rozwijać swe umiejętności, rozpocząć szkolenie.Nie można również zapominać o turystach odwiedzających nasze miasto wodą. Choć zwykle wystarczają im łacha piasku i namiot, dopływając do Stolicy spodziewają się miejsca, gdzie mogliby wykąpać się i zostawić sprzęt pod nadzorem, tak by móc z dobrze skomunikowanego miejsca zwiedzić Warszawę.

Do inicjatywy kajakarzy pragną dołączyć się organizacje propagujące tradycyjne łodzie wiosłowe, pływające po Wiśle: hamburki, baty, krypy. Miejsce to może zatem służyć nie tylko kajakarzom-turystom, ale wszystkim, którzy pragną na małych, często własnoręcznie zrobionych łódkach, uprawiać turystykę i rekreację na Wiśle. Właśnie im, a nie sportowcom, ma być dedykowana Przystań, czym wyróżniać się będzie od innych istniejących nad Wisłą obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.