Jak co roku, przy okazji Święta Wisły, 7 września 2024 r., organizujemy najbardziej masowy spływ na wszystkim. co ma wiosła (i nie ma silnika).
Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer, z prądem, jest absolutnie dla każdego – płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku.
Niestety nie mamy już kajaków do wypożyczania. Zapraszamy z własnym sprzętem lub też na miejscu, na starcie (zwykle jakieś osoby nie przychodzą). Nie wymaga to rejestracji. Można też prywatnie wypożyczyć kajak w nakajak.com
Tym razem trasa prowadzi pomiędzy dwoma bardzo ważnymi dla wodniaków miejscami:
Warszawskim Klubem Wodniaków PTTK, jednym z najstarszych klubów w Warszawie, na terenie którego Federacja Przystań Warszawa gości, a terenem na Żeraniu, na którym gości wiele klubów wodniackich.
Po drodze – skorzystamy ze śluzy na Żeraniu!
Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły.
Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie.
Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki – wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony – zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).
Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną.
Spotykamy się o 10.30 Warszawski Klub Wodniaków PTTK, Wał Miedzeszyński 295.
Wejście furtką od strony przystanku Kadetów.
Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerami (przewieziemy je bezpłatnie na metę spływu).
Osoby, które muszą wwieźć sprzęt proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy lub zaznaczenie tego w formularzu zapisów.
W razie pytań prosimy o kontakt: Piotr Kaliszek, wmk@przystan.warszawa.pl, w sprawach pilnych 602 79 44 46.
Śledźcie też naszego FB.