Jak co roku, przy okazji Święta Wisły, 2 września 2023 r., organizujemy najbardziej masowy spływ na wszystkim. co ma wiosła (i nie ma silnika).

Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer z Przystani Warszawa na Młociny, z prądem, jest absolutnie dla każdego – płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku.

Bardzo nam przykro, miejsca w wypożyczonych kajakach skończyły się. Zapraszamy osoby z własnym sprzętem.

Komercyjnie wypożyczycie kajaki na tę samą trasę w firmie KajakWStolicy

Zapisz się za pomocą formularza.

Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły.

Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie.

 

Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki – wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony – zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).

Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną.

Zbieramy się o godzinie 10.30 na Przystani Warszawa, niedaleko pomostu. Kończymy na Młocinach około godziny 15.00.

Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów ze startu na metę.

Impreza organizowana jest przez Federację Przystań Warszawa, przy ogromnej pomocy klubu WAKK Habazie i Kajel. Kajaki zapewnia firma Rosa Venti.

W razie pytań prosimy o kontakt: Piotr Kaliszek, wmk@przystan.warszawa.pl, w sprawach pilnych 602 79 44 46.
Śledźcie też naszego FB.

Impreza dofinansowana ze środków Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy