Regulamin konkursu (2022->23)

Bardzo prosimy o wypełnienie WSZYSTKICH pól przy rejestracji, szczególnie, jeśli zamierzasz brać udział w konkursie. Dane te nie będą widoczne publicznie.

Pola do uzupełnienia są widoczne po wgraniu zdjęć.

Sposób zgłaszania zdjęć:

 1. Zdjęcia należy umieszczać samodzielnie w galerii znajdującej się pod adresem galeria.przystan.warszawa.pl
 2. Konkurs ma na celu wyłonienie zdjęć do kalendarza.
 3. BARDZO PROSIMY o wypełnienie wszystkich pól, w szczególności o:
  – atrakcyjne zatytułowanie zdjęcia
  – podanie akwenu, na którym zrobiono fotografię
  – podanie telefonu kontaktowego (do wiadomości jury) – finisz zawsze jest szybki, często nie ma czasu na komunikację mailową.
 4. Zdjęcia muszą być umieszczone w galerii niezmniejszone, w maksymalnej, oryginalnej rozdzielczości, bez znaków wodnych czy napisów. W kalendarzu mogą być publikowane wyłącznie poziome zdjęcia.

Zgłaszając zdjęcia akceptujesz następujące zasady:

 1. Termin zgłaszania zdjęć to 0613.11.2022 (niedziela) do wieczora.
 2. Nie ma ograniczenia co do liczby zdjęć. Jeśli jednak będzie sporo podobnych zdjęć danego autora, to niektóre z nich zostaną usunięte, w uzgodnieniu z autorem.
 3. Zdjęcia powinny zawierać motyw kajakowy (kajak, a najlepiej całą scenkę z jego/ich udziałem, a ostatecznie także wiosło, kask, kawałek ręki kajakarza:) – nie tylko piękny krajobraz. Zdjęcia nie spełniające tego kryterium będą usuwane.
 4. Celem konkursu, ocenianego przez jury, jest wyłonienie zdjęć do przyszłorocznego kalendarza (Kajaki 2023).
 5. Dlatego też istnieją tu obostrzenia co do formatu zdjęć: powinno być poziome i mieć “klasyczne” proporcje 3:2 czyli np. 36:24 (jeśli takich proporcji zdjęcie nie ma, to przed oceną zostanie wykadrowane).
 6. Zdjęcia nie spełniające tych warunków nie będą brane pod uwagę.
 7. Jeśli chcesz aby zdjęcie było brane pod uwagę w konkursie kalendarzowym do galerii powinien zostać załadowany ORYGINAŁ zdjęcia.
 8. Zdjęcia powinny mieć rozdzielczość minimum 4 megapixle czyli ok. 2520×1680 (pożądane co najmniej 6-7 MPiksli). UWAGA: rozmiar ten to nie wielkość zdjęcia na dysku lecz liczba pikseli – do podejrzenia w przeglądarce czy programie graficznym.
 9. Redakcja zastrzega sobie prawo do wstępnej selekcji zdjęć.
 10. Zgłaszając zdjęcia do konkursu godzisz się, w przypadku ich wybrania, na ich nieodpłatną publikację w kalendarzu “Kajaki 2023″; w magazynie Wiosło (oraz na jego stronie internetowej oraz publikacjach z nim powiązanych), na stronie przystan.warszawa.pl, na stronie Facebooka konkursu oraz innych mediach w materiałach tyczących konkursu.
 11. Zgłaszając zdjęcia oświadczasz jednocześnie, że jesteś ich autorem i masz do nich wszelkie prawa autorskie.
 12. Jeżeli nie jesteś ich autorem, ale posiadasz prawa do dysponowania nim (upoważnienie lub majątkowe prawa autorskie) podaj autora.
 13. Autorzy opublikowanych w kalendarzu zdjęć dostają po trzy egzemplarze kalendarza za każde opublikowane zdjęcie.

Organizatorem konkursu i wydawcą kalendarza jest Federacja Przystań Warszawa oraz Magazyn Kajakowy „Wiosło”. Pomocą służy i na pytania odpowiada Piotr Kaliszek kalendarz@przystan.warszawa.pl, 602 79 44 46 – najlepiej po godz. 16.00.